Vítejte na stránkách 

Hostelu Bernarda Bolzana

Hostel se nachází v klidné části starého města Tábor.  Nedaleko od našeho hostelu je Žižkovo náměstí s mnoha turistickými atrakcemi (např. Husitské muzeum, Středověké podzemí, Kostelní věž, Muzeum čokolády a marcipánu, Muzeum Lega, Strašidelné podzemí, Skřítkov,  hrad Kotnov, klášter Klokoty,…).DSC_0029

Vlakové a autobusové nádraží je od nás vzdáleno 15 minut volné chůze.

Rádi Vás u nás ubytujeme, abyste si v klidu mohli prohlédnout krásy města Tábora.

 

O výzdobu hostelu se postaraly děti ze Základní školy Bernarda Bolzana o.p.s. Hostel provozujeme proto, abychom veškerý zisk plynoucí z jeho existence investovali do vzdělávání těchto dětí.

Jsme součástí tuSTITEK_PATRIME_K_TOULAVEristické oblasti Toulava: www.toulava.cz

 

Zde si můžete zdarma stáhnout mobilní aplikaci Toulavka:

Toulavka v mobilu

 

 

Držitelům karet ISIC, ITIC a ALIVE poskytujeme slevu na ubytování ve výši 25% ze základní ceny.

prukaz_alive_n prukaz_isic_2016_c-kopieprukaz_itic_2016-kopie

Historie hostelu

Hostel Bernarda Bolzana sídlí na Školním náměstí v Táboře od roku 2006 a v rámci své doplňkové činnosti jej provozuje obecně prospěšná společnost Základní škola Bernarda Bolzana. Veškerý zisk je použit na činnost základní školy.

Hostel vznikl přebudováním školních prostor, protože původně budova patřila 2. ZŠ Tábor. Po sloučení táborských škol zůstala budova nevyužitá.

Původní budova byla dostavěna roku 1880 a ve dnech 12. – 16. 11. 1942 zde byli shromážděni občané židovského původu z Táborska před deportací do Terezína, což připomíná pamětní deska umístěná v aule školy.