ŠK červen 2017

Školní klub oslavil Mezinárodní den dětí výletem. Na Větrovy jsme se svezli autobusem. Sotva jsme zašli za vesnici, čekala na nás šipkovaná. Vyrazili jsme podle značek a u speciálního označení hledali lístečky. Byly pečlivě uschované a představovaly rozstříhanou stránku z encyklopedie. Zpočátku bylo těžké odhadnout, co složený obraz znamená, ale už podle několika objevených papírků, bylo patrné, že se dozvíme něco o Antice.

Cíl hry byl na chalupě u paní Ivany Bobek. Tam byl pro nás připraven ohýnek na opékání, pití a všechny potřeby, které patří k táboráku. Všech dvacet pět dětí si stačilo opéct uzeninu, proběhnout se po zahradě a taky si pohladit ovečky a kozlíka.

Sluníčko nás lákalo zůstat v přírodě déle, ale protože jsme slíbili vrátit se do školy do zavírací doby klubu, museli jsme vyrazit. Přišli jsme sice o pár minut později, ale nikdo se na nás nezlobil.

Léto nám sice ještě nezačalo, nic však nebránilo tomu, udělat si 8. června 2017 malou party na jeho oslavu. Konala se na našem školním hřišti s celou parádou. Nechybělo občerstvení, balónky, písničky ani stylové oblečení s letními doplňky.

Každý si zvolil vlastní zábavu. Někdo se jen tak na sluníčku opaloval a lenošil, kluci si hráli s míčem, holčičky si vzaly pastelky a malovaly a většina dětí vesele tancovala a dováděla.

Každý si letní párty užil a my si přejeme, aby nám takhle radostně sluníčko svítilo i o prázdninách.

Závěrečnou akcí školního klubu bývá pravidelně výlet. Každoročně se ho zúčastňuje velká skupina dětí. Letos se přihlásilo dvacet osm dětí. Všichni chtěli navštívit ZOO Větrovy.

Vidět zoologickou zahradu může každý zájemce. Ale projít ji společně s ošetřovatelem zvířat, to není celkem obvyklé. Naše skupina měla možnost prohlédnout si část zahrady s průvodcem  a slyšet komentovanou prohlídku krmení opic, nosálů a prasátek.

Velký zájem u dětí při procházení mezi ohrady a klecemi vzbudil hlavně lev, medvědi a surikaty. Milé zážitky, pobyt v přírodě a horké sluníčko nás onoho čtvrtečního odpoledne přivádělo k myšlenkám, že už za čtrnáct dní uslyšíme zvonění v tomto školním roce poslední a nás budou čekat dva měsíce letních prázdnin.