ŠK duben 2018

 

 

Poučnou besedu pro malé chodce a cyklisty připravil ve čtvrtek 5. dubna 2018 školní klub. Dětem přišel do školy přednášet tiskový mluvčí por. Mgr. pan Miroslav Doubek. Zábavnou formou vysvětlil základní pravidla bezpečnosti silničního provozu. Děti dostaly i malé dárky, které přispějí ke znalostem dopravní výchovy.

Děkujeme panu Doubkovi za přínosnou besedu, která měla děti poučit, jak se chránit v silničním provozu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek 12. dubna 2018 na Holečkových sadech proběhla soutěž ve hraní kuliček.Hrálo se klasickým způsobem. A kdo první cvrnkl všech svých kuliček do důlku?

Z první třídy Albert Kadlec a Amélie Punčochářová, ze druhé třídy Karolína Jirovská a ze čtvrté třídy Matěj Vančura.

 

 

 

 

 

Další novinkou ve školním klubu byla beseda se včelařem. Pan Šlégr dětem poutavě vyprávěl o zajímavém životě včel. Slyšeli jsme o složení včelstva, jeho funkci a životě. Dozvěděli jsme se, jaké produkty nám včely poskytují, jak vzniká med a třeba i to, jak správně vyndat včelí žihadlo. Pro doplnění představ o významu tohoto hmyzu nám pan Šlégr přinesl ukázat potřeby včelaře a mohli jsme si prohlédnout obrázkovou knihu, která objasnila proč jsou včeličky pro nás tak důležité.

 

 

 

 

 

 

  1. místo Barbora Maxová
  2. místo Matouš Basík
  3. místo Klára Nováková

 

 

 

 

 

Odpolední program ve školním klubu dne 26. dubna 2018 byl malou přípravou na čarodějnice. Oheň u nás sice nehořel, ale kouzla, košťata a převleky nechyběly. Na čarodějnickém reji se hrály netradiční soutěže, tancovaly divoké tance a soutěžilo se o nejzdařilejší čarodějnici a čaroděje.

 

 

 

 

 

Výherci výtvarné soutěže Jaro: A. Riant, M. Vančura a A. Zelenková