Ve čtvrtek 3. května 2018 jsme přijali pozvání od paní Chovančíkové na návštěvu k rodině Šafránkových.

Děti ze školního klubu strávily slunečné odpoledne běháním po jejich zahradě a hraním si mezi stromy, kytičky a bylinkami. Kromě toho nám Šafránkovi  ukázali akvárium s rybičkami, studánku  a hlavně bonsaje, kvůli kterým jsme vlastně přišli. Viděli jsme téměř šedesát malých stromečků s ukázkou jak, se bonsaje pěstují.

Paní Šafránková pohostila všech 23 dětí domácí šťávou, moučníkem a  popcornem a pan Šafránek nám k tomu zahrál na ukulele.

Strávili jsme příjemné odpoledne u úžasných hostitelů Šafránkových, za které pěkně děkujeme.

 

 

 

Děti, které přišly do školního klubu 10. května 2018 na výtvarnou dílnu, měly pro své maminky k jejich svátku připraveny vlastnoručně zhotovené dárky. Každá z  maminek dostala papírovou kytičku – kalu, složenou krabičku na překvapení a taky přáníčko, které si každý vyzdobil a napsal pro svoji maminku po svém.

 

 

 

 1. místo J. Vachta
 2. místo Štěpán Kos
 3. místo Klára Nováková

 

 

 

 

 

Exkurze na Farmě Basík se těší stále oblibě. Je vidět, že děti mají zvířata rády a venkovské prostředí jim svědčí. Paní ing. Pavla Basíková ukázala dětem telátka i kravičky. Viděly moderní zařízení na dojení i hospodářské stroje. Při odchodu dostaly děti od paní Basíkové upečený perník a spoustu omalovánek a vystřihovánek. Děkujeme za srdečné pozvání  na farmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Netradiční soutěže měly proběhnout původně na hřišti na Velkém šanci. Kvůli deštivému počasí se ale akce přesunula do tělocvičny. Změna prostředí nic neubrala na napětí a  atmosféře soutěží.

Jako první proběhl fotbálek s pet lahví ve slalomu. Druhá soutěž se jmenovala kameny a představovala přejití od startu do cíle po tzv. kamenech. Čas nám ještě zbýval, a tak jsme zařadili třetí soutěž – hod do krabice kostičkou.

Po vyhodnocení a sečtení bodů z každé třídy se vyhodnotili nejúspěšnější hráči:

 1. třída -pet fotbálek- 1. místo N. Volfová, 2. místo J. Prachař, 3. místo A. Jandová

kameny – 1. místo J. Fořt, 2. místo A. Jandová, 3. místo V. Lovett

hod kostkou – 1. místo N. Volková, 2. místo J. Fořt, 3. místo N. Volfová

 1. třída – pet fotbálek – 1. místo M. Lovett, 2. místo L. Neužilová, 3. místo M. Ošmyk

kameny – 1. místo L. Neužilová, 2. místo M. Lovett, 3. místo E. Moudrá

hod kostkou- 1. místo M. Lovett, 2. místo-M. Ošmyk, 3. místo E. Moudrá

 1. třída – pet fotbálek – 1. místo V. Volf, 2. místo J. Rozum, 3. místo Š. Kos

kameny – 1. místo V. Volf, 2. místo Š. Kos, 3. místo E. Dvořáková

hod kostkou 1. místo V. Volf, 2. místo J. Rozum, 3. místo E. Dvořáková

 1. třída -pet fotbálek – 1. místo K. Nováková, 2. místo M. Vančura, 3. místo B. Maxová

kameny – 1. místo M. Vančura, 2. místo K. Nováková, 3. místo B. Maxová

hod kostkou -1. místo K. Nováková, 2. místo B. Maxová, 3. místo M. Vančura

 

 

Zaměstnanci Policie ČR v Táboře nabídli školnímu klubu ukázku výcviku služebního psa. Ve čtvrtek 31. května 2018 přijal klub pozvání na Policii do Soběslavské ulici, kde na ně čekali psovodi s jejich čtyřnohými pomocníky. Děti viděly základní povely, chůze u nohy, poslušnost, zákus na rukáv, štěkání na povel nebo zadržení pachatele.

Pro děti to byla zajímavá a nevšední podívaná. Děkujeme za čas, který nám za psovodi věnovali.

 

 

 

 

1.třída:

 1. Veronika Volková – 57 b.
 2. Jonáš Fořt – 46 b.
 3. Hynek Novák – 41 b.

2.třída:

 1. Matouš Lovett – 87 b.
 2. Adam Tomeček – 56 b.
 3. Ella Kupková – 54 b.

 

 

3.třída:

 1. Štěpán Kos – 150 b.
 2. Veronika Černá – 103 b.
 3. Petr Kunče – 43 b.

4.třída:

 1. Barbora Přílepková – ABSOLUTNÍ VÍTĚZ (311 bodů)
 2. Aneta Klejmová – 93 b.

3.Klára Nováková – 75 b.

5.třída:

 1. Adéla Sušková – 68 b.
 2. Zuzana Rozumová – 58 b.
 3. Michaela Enns – 34 b.