Na akci, která se konala10. ledna 2019, jsme čekali několik let. Kdyby její uskutečnění záleželo pouze na nás v klubu, probíhala by každoročně. Ale protože sněhu neporučíme, dočkali jsme zimních radovánek až letos.

Zpočátku týdne vypadalo, že si her na sněhu opět neužijeme. Ale nakonec počasí onoho čtvrtečního odpoledne bylo na zimní procházku s klouzačkou jako stvořené.

Děti si na kopci ve Struhách užily klouzání a pokoušely se i postavit sněhuláka. Viktorka si pro něj s sebou nesla i mrkvičku. A i když se povedl jen malý sněhuláček, radost ze z pobytu na sněhu to nikomu nevzalo.

Beseda, kterou pořádal 24. ledna 2019 školní klub, by měla zajímat každého. Šlo v ní o zdraví.Do naší školy přišly dvě paní zdravotnice z Hygienické stanice Nemocnice Tábor, aby dětem předaly cenné rady, jak čistotou rukou předcházet nemocem. Děti viděly prezentaci o hygieně s jednoduchým vysvětlením. Následoval krátký film, který děti pobavil, ale i ukázal, jak to vypadá, když si nemyjeme ruce.A abychom se vyhnuli nemocem ze špinavých rukou, učili jsme se, jak ruce správně umývat. Po vzoru paní zdravotnice jsme si všichni vyzkoušeli, jak postupovat., abychom měli ruce dokonale čisté. A když už jsme si mysleli, že to umíme, ve speciálním přístroji jsme provedli zkoušku.Byli jsme pak překvapení, na co bychom se měli ještě zaměřit.Děkujeme za poučnou besedu hygienické stanici a hlavně paním zdravotnicím.

Poslední den v prvním pololetí letošního roku vyrazil školní klub na exkurzi. Účelem bylo seznámit se s jednou velice záslužnou profesi. Na návštěvu nás pozvali záchranáři ze Zdravotnické záchranné služby v Měšicích. V garáži, kde parkují sanitní vozy, jsme strávili více než hodinu. Pan záchranář nám ukázal sanitky a hlavně jejich vybavení. Mohli jsme si sednout i za volant a na vlastní tělo okusit, jaké to je mít na ruce nafukovací dlahu. Když jsme se nasvačili tam, kde sedávají zaměstnanci ZZS a dostali odpovědi na všechny otázky, vydali jsme se zpátky k autobusové zastávce. Děkujeme panu záchranářovi, který se nám věnoval ve svém volném čase.

1.třída:

 1. Vítek Kupsa
 2. Jakub Horák
 3. Anežka Hájková

2.třída:

 1. Nela Volfová
 2. Anna Vandrovcová
 3. Veronika Volková

3.třída:

 1. Adam Tomeček
 2. Matouš Lovett
 3. Vojtěch Fuka

4.třída:

 1. Anna Křížková, Barbora Skučková
 2. Alice Sekalová
 3. Jan Rozum

5.třída:

 1. Adéla Šimáková
 2. Anežka Riantová
 3. Matěj Vančura

Hynek Novák, Kateřina Sluková, Laura Deverová

 1. místo Štěpán Kos
 2. místo Barbora Skučková
 3. místo Petr Kunče