ŠK listopad 2017

Jít v půl třetí odpoledne do divadla, může pro někoho být trochu neobvyklý čas. A přesto 2. listopadu 2017 děti ze školního klubu v tuto dobu do divadla šly. V divadle se ale žádné představení nekonalo. Čekala nás tam paní průvodkyně Dana Nováková, aby nás provedla zákulisím.

Návštěva divadla z druhé strany je úplně jiná než ta běžná. Nové zážitky nás hned čekaly, když jsme do divadla vstoupili z vchodu veřejnosti uzavřeného, nahlédli do šaten a míst určených pro účinkující a místo v hledišti se ocitli na jevišti. Je dobré vyzkoušet si pohled naopak.

 

  

  

Měsíc listopad je jak stvořený k pohádkám. My ve školním klubu se jim věnujeme celý měsíc. Malujeme do soutěže pohádkové postavičky, řešíme pohádkový kvíz, sledujeme a posloucháme pohádky.

Ve čtvrtek 9. listopadu 2017 jsme ze světa fantazie získali nové zážitky. Vypravili jsme se na jednu expozici, kde mašinky jezdí mezi pohádky. Jedná se o pohádky, které jsou vymyšlené a každý si je může představit po svém. Pro zábavu dětí jsou v expozici připraveny úkoly, které rozvíjejí  bystrost, vnímavost a  představivost.

Kdo se chce vrátit do dětství, může navštívit v Klokotské ulici expozici Dětský svět s mašinkou.

  

 

Do kina se zpravidla chodí z důvodu shlédnout nějaký film. Děti ze školního klubu měly k návštěvě táborského kina 16. listopadu 2017 jiný důvod. Přijaly nabídku podívat se do technického zázemí kina. Viděly jak nové počítačově ovládané promítací zařízení, tak starou klasickou promítačku. A i když s se promítáním při exkurzi nepočítalo, tak pan průvodce na závěr návštěvy dětem krátký film pustil. Děkujeme za milé pozvání.

 

 

  

  

Muzeum čokolády a marcipánu je oblíbeným místem těch, kteří milují sladké. I děti z našeho školního klubu mají rády čokoládu. Do muzea se jich přihlásilo přes třicet.

Prohlídka začala v čertovském pekle. Po malém strašení si děti odpočinuly u marcipánových exponátů. Viděly  marcipánový model Žižkova náměstí, Střelnici, hrad Kotnov, modely pohádek a panenky v marcipánových šatech. V další části expozice děti pozorovaly cukráře při práci, sladké obrazy a modely a proudící  čokoládu ve fontáně. Pro doplnění  informací se dozvěděly o historii pěstování a zpracování kakaa a o samotné výrobě čokolády.

A protože je v muzeu i čokolaterie, mnohé z dětí si daly v muzeu sladkou tečku na konec.

 

  

 

Pečení perníčků ve školním klubu přilákalo téměř šedesát dětí. Aby si děti na nich pochutnaly, musely si je zasloužit.

Vyválet těsto, vykrájet formičkami a potřít vajíčkem. S pečením pomohla paní kuchařka. Po upečení spravedlivě rozdělit. Každý dostal svůj díl. Někdo si perníčky odnesl domů, někdo je stačil sníst už ve škole.

I když některé děti odcházely domů už s prázdným sáčkem, ve škole bylo stejně poznat, jaká akce se  30.listopadu 2017 konala.

 

    

    

 

Vítězové pohádkového kvízu

 

 1. místo Barbora Maxová, Klára Nováková, Anežka Riantová
 2. místo Štěpán Kos, Jakub Vachta
 3. místo Petr Kunče, Adéla Šimáková

 

 

 

 

Vítězové listopadové výtvarné soutěže (pohádka)

Barbora Maxová, Eliška Moudrá, Veronika Volková

 

1.třída:

 1. Amelie Punčochářová – 88 b.
 2. Veronika Volková – 39 b.
 3. Šárka Kratochvílová – 30 b. 

 

2.třída:

 1. Matouš Lovett – 110 b.
 2. Karolína Jirovská – 91 b. –
 3. Vojtěch Fuka – 47 b.

 

3.třída:

 1. Aleš Enns – 106 b.
 2. Barbora Skučková – 87 b.
 3. Matěj Šiška – 61 b.

 

4.třída:

 1. Barbora Maxová – 139 b. (absolutní vítěz)
 2. Aneta Klejmová – 84 b.
 3. Klára Nováková – 67 b.

 

5.třída:

 1. Adéla Sušková – 106 b.
 2. Barbora Slezáčková – 97 b.
 3. Tereza Kafková – 62 b.