Městská knihovna v Táboře zřejmě rozšíří počty svých čtenářů. Soudím podle zájemců, kteří šli se školním klubem na dětské oddělení knihovny. Paní knihovnice, která se 1. listopadu 2018 odpoledne dětem věnovala, přilákala potencionální malé čtenáře. Seznámila je s knížkami, které si tu mohou vybrat a následně půjčit, vysvětlila, kde je hledat a jak se do knihovny přihlásit. Doporučila, co lze dále v knihovně využívat, jaké programy nabízí a jak děti mohou také trávit volný čas.

Do táborského divadla jsme 8. listopadu 2018 přišli vchodem, který používají zaměstnanci a účinkující. V divadle jsme se pohybovali v prostorách, kam běžně divák nepřijde. V šatnách, na jevišti a v zákulisí. Dovolila nám to paní Dana Nováková, která nás do divadla pozvala. Od ní jsme se dozvěděli, kolik diváků se do sálů vejde, proč se najednou nehrajou dvě představení, když jsou v divadle dvě hlediště, anebo co to je ferman.Kdo byl na exkurzi se školním klubem a pozorně poslouchal, ten zná odpovědi.