Městská knihovna v Táboře zřejmě rozšíří počty svých čtenářů. Soudím podle zájemců, kteří šli se školním klubem na dětské oddělení knihovny. Paní knihovnice, která se 1. listopadu 2018 odpoledne dětem věnovala, přilákala potencionální malé čtenáře. Seznámila je s knížkami, které si tu mohou vybrat a následně půjčit, vysvětlila, kde je hledat a jak se do knihovny přihlásit. Doporučila, co lze dále v knihovně využívat, jaké programy nabízí a jak děti mohou také trávit volný čas.

Do táborského divadla jsme 8. listopadu 2018 přišli vchodem, který používají zaměstnanci a účinkující. V divadle jsme se pohybovali v prostorách, kam běžně divák nepřijde. V šatnách, na jevišti a v zákulisí. Dovolila nám to paní Dana Nováková, která nás do divadla pozvala. Od ní jsme se dozvěděli, kolik diváků se do sálů vejde, proč se najednou nehrajou dvě představení, když jsou v divadle dvě hlediště, anebo co to je ferman.Kdo byl na exkurzi se školním klubem a pozorně poslouchal, ten zná odpovědi.

Během jedné hodinky si děti ze školního klubu mohly ve čtvrtek 15. listopadu 2018 projít několika pohádkami najednou a prohlédnout si plno pohádkových bytostí. A kdo má rád vláčky, přišel si v Dětském světě s mašinkou opravdu na své. Ochotná paní průvodkyně dovolila dětem vyzkoušet si rozličné pokrývky hlavy, které k pohádkám patří a všechny od ní dostaly buď kouzelnou kuličku nebo drahokam pro štěstí.

 1. místo Klára Nováková
 2. místo Štěpán Kos
 3. místo Vojtěch Fuka

Kdo přišel ve čtvrtek 29. listopadu 2018 do naší školy, musel podle vůně poznat, že se blíží Vánoce. Děti pekly perníčky. S pomocí starších spolužaček si samy rozválely těsto, samy si vykrájely hvězdičky, andělíčky, rybičky a další vánoční motivy z perníkového těsta a samy si je potřely vajíčkem. Jen pečení jsme svěřili paní kuchařce. Po upečení se perníčky vrátily zpátky k dětem. Někdo si domů odnášel pytlíček plný, někdo už jen prázdný…

Eliška Moudrá, Amélie Punčochářová, Nela Volfová

1.třída:

 1. Klára Fuková 104 b.
 2. Nadia Růžička 60 b.
 3. Diana Nezbedová 49 b.

2.třída:

 1. Nela Volfová 75 b.
 2. Veronika Volková 73 b.
 3. Šárka Kratochvílová 56 b.

3.třída:

 1. Adam Tomeček 56 b.
 2. Kristýna Němcová 41 b.
 3. Vojtěch Fuka 35 b.

4.třída:

 1. Barbora Skučková 123 b. (absolutní vítěz)
 2. Aleš Enns 111 b.
 3. Matěj Šiška 104 b.

5.třída:

 1. Aneta Klejmová 28 b.
 2. Tomáš Oliva 17 b.
 3. Barbora Přílepková 15 b.

Ve školním klubu si často hrajeme. Nejen v jeho prostorách, ale i při našich čtvrtečních aktivitách. Tento čtvrtek jsme si pohráli v Muzeu lega.Nejdříve jsme viděli krátký film o vzniku Lego kostiček a poté už se děti těšily, až si budou moci samy projít muzeum. V Muzeu lega jsou k vidění stovky originálních modelů. Při prohlídce exponátů děti také plnily malý poznávací kvíz. Sychravé čtvrteční odpoledne 22. listopadu 2018 jsme příjemně strávily ve světě postaveném z kostiček.