Kdo šel 21. listopadu 2019 se školním klubem do Filmové zbrojnice na Housův Mlýn, mohl si hodinu, kterou jsme tam strávili, připadat jako opravdový hrdina bojových filmů. Rekvizity, které jsme ve zbrojnici viděli, jsme si mohli nejenom osahat, ale také na vlastním těle vyzkoušet. Helmice, masky a výzbroj si každý mohl nasadit a do rukou si vzít meče, šavle a další vystavené zbraně.

Zbrojnice na Housově Mlýně je nejvybavenější přístupná filmová zbrojnice. Vystavené zbraně a zbroje si zahrály v mnoha filmech, hrách a muzikálech. To všechno a mnohem více jsme se dozvěděli od pana průvodce, který nás zbrojnicí provedl a tím nám umožnil zážitkové odpoledne.

 

Školní klub navštívil ve čtvrtek 7. listopadu 2019 Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře. Kromě chuti jsme do jeho objevování zapojili i další smysly. Na videu jsme sledovali historii kakaa, zpracování čokolády a výrobu pralinek, viděli čokoládové a marcipánové modely. V kinosále jsme si poslechli krátký film, ve kterém jsme se dozvěděli, kdo to je Fína Čokoláda. Mohli jsme si osahat kakaové boby a vůně čokolády byla dosažitelná po celém muzeu. V Muzeu čokolády a marcipánu lze zapojit opravdu všechny smysly. My jsme se o tom přesvědčili

Školní klub při činnosti s dětmi neopomíjí kulturní tradice a zvyky. V čase předvánočním je na to obzvlášť vhodný čas. Začínáme s Mikulášským pečením perníčků. Perníčky jsou u dětí velmi oblíbené a jejich pečení nesmí v rámci školního klubu chybět. A proto již každoročně v posledním listopadovém týdnu voní po celé škole hřebíček, skořice a badyán.

Vlastní pečení probíhalo 28. listopadu 2019. Děti byly rozděleny do třech skupin a s pomocí starších žákyň si zkoušely všechny pracovní činnosti kolem perníčků, začínaje zpracováním těsta a konče předáním pekáče paní kuchařce. Nejdříve vyvalovaly těsto, aby bylo akorát silné, a pak pomocí formiček vykrajovaly Mikuláše, čerty, anděly a další vánoční motivy. Před pečením je potřely vajíčkem, aby se leskly a vypadaly ještě lépe. Děti si počínaly si jako opravdoví perníkáři.

Když už perníčky byly upečené a vychladlé, byly spravedlivě rozděleny do sáčků a všechny děti dostaly mikulášskou výslužku. Někdo si ji vzal domů, ale většina ji domů ani nedonesla, protože byla prostě moc dobrá.

 

 

Kdo se chtěl bát, šel ve čtvrtek 14. listopadu 2019 se školním klubem do Strašidelného podzemí. Jestli chcete vědět, co nás tam čekalo, to se tady nedozvíte. To si musí každý vyzkoušet na vlastní kůži. Zážitky to byly ale veliké a 39 dětí si mělo o čem povídat.

  

 1. místo Veronika Černá
 2. místo Štěpán Kos
 3. místo Vojtěch Fuka

1.třída:

 1. Matouš Bláža – 142 b. (absolutní vítěz)
 2. Michael Kejř – 35 b.
 3. Tadeáš Syrovátka – 32 b.
 4. Mariana Hubková – 28 b.

2.třída:

 1. Klára Fuková – 40 b.
 2. Anežka Hájková – 28 b.
 3. Beáta Mrosko – 11 b.   
 4. Diana Nezbedová – 11 b.

3.třída:

 1. Nela Volfová – 99 b.
 2. Veronika Volková – 65 b.
 3. Kateřina Sluková 11 b.

4.třída:- diplomy neuděleny, velmi malá účast

5.třída:

 1. Anna Křížková – 20 b.
 2. Alice Sekalová – 18 b.
 3. Dominika Janů – 13 b.

Laura Deverová, Marie Hájková, Justýna švecová