ŠK prosinec 2017

 

Měsíc prosinec je dobou rozdávání dárků a konání dobrých skutků. My ve školním klubu jsme chtěli taky někoho obdarovat.

Vyrazili jsme na procházku do lesa a nesli s sebou dobroty. Tvrdý chleba, kaštany a jablka. Nám by asi chutnala pouze ta jablíčka, ale naše nadílka nebyla určena lidem. Děti ji nesly zvířátkům do obory v Lesokoutku Pintovka. Čekal tam na nás pan myslivec Pečenka, kterému jsme nadílku pro zvířátka předali. Ten nás pustil do obory, pomohli jsme mu nasypat krmení a hlavně nám dovolil pozorovat jeleny a muflony z bezprostřední blízkosti.

Když jsme rozloučili a odcházeli z lesa zpátky do školy, dostali jsme i my dárek. Pan myslivec dal všem dětem krabičku Lentilek. Děkujeme za bonbónky i za věnovaný čas.

  

  

 

 

 

 

  1. místo – Jakub Vachta
  2. místo – Štěpán Kos, Adéla Sušková
  3. místo – Berenika Maredová

 

 

 

 

Ve čtvrtek 13. prosince  2017 přišlo třicet šest dětí na klubovou vánoční dílnu, aby svými výtvory potěšily o Vánocích sebe a  své rodiče. Každý si vystříhal plastické přáníčko, ozdobil si ho podle svojí fantazie a připsal přání. Děti si také vytvořily andělíčka a kroužek ve tvaru ryby, do kterého si zastrčily vánoční ubrousek. Svým vlastním přičiněním přispějí ke sváteční atmosféře Vánoc.

 

 

 

 

 

Přiblížit se o krůček blíže k Vánocům nám umožnila návštěva výstavy v Galerii 140 – Ladovské Vánoce. Malí nedočkavci ze školního klubu si tu mohli prohlédnout stromeček, betlémy, formičky na cukroví a vánoční ozdoby. Kouzlo Vánoc doplnily zimní Ladovy obrázky.

Po výstavě se každý ještě více těšil na nejkrásnější svátky. Šťastný nový rok!

 

 

 

 

Vítězové výtvarné soutěže Vánoce

Dominika Janů

Karolína Jirovská

Adam Tomeček