I my ve školním klubu prožíváme adventní čas. Hned první čtvrtek v prosinci jsme se šli podívat do Galerie 140 na výstavu Sladké Vánoce. Viděli jsme, jaké náčiní se používalo k pečení cukroví a perníčků, formičky na čokoládu, vybavení kuchyně z dřívější doby. Prohlédli jsme si a také betlémy a vánoční dekorace. Nejdéle jsme zdrželi u upečených dortů, cukroví a vánoček. Bohužel ale k jídlu nebyly.

 

 

O Vánocích bývá zvykem, dělat druhým radost. I my ve školním klubu jsme měli zájem, aby děti mohly své rodiny potěšit vlastnoručně vytvořeným přáníčkem a vánočními dekoracemi, které  mohou darovat  nebo si je pověsit na svůj vánoční stromeček.

Ať Vám přinesou šťastný nový rok.

  1. místo Matouš Lovett
  2. místo Vojtěch Fuka, Barbora Skučková
  3. místo Barbora Maxová

Aneta Klejmová a Kateřina Lukešová

Vít Kupsa

Viktorie Perrotová

 

Návštěva školního klubu v táborské hvězdárně 13. prosince 2018  navázala na vánoční atmosféru, která je cítit všude.Ve hvězdárně jsme se měli dozvědět se o kometě, kterou bude možno sledovat těsně před Vánocemi. Bohužel vidět jsme ji nemohli. Ale seznámili jsme se s ní a dozvěděli jsme se  plno zajímavostí nejen o ní.Povídali jsme si s panem Mgr. Vondrušem, který nás hvězdárnou provázel. Vzal nás do kopule hvězdárny a také na venkovní plošinu, kde jsme se podívali do dalekohledu. A abychom všemu lépe porozuměli, koukali jsme na krátké filmy, kde hlavní kreslený hrdina vysvětluje dětem zákonitosti vesmíru.