ŠK prosinec 2019

 

 

 

Kdo chce vidět bílé Vánoce, ať navštíví Galerii 140. Tamní výstava ukazuje, jak takové bílé Vánoce mohou vypadat. Děti z klubu 5. prosince 2019 si tam prohlížely postavičky na sněhu, zasněženou krajinu, stromy ze šišek, domečky se sněhovou čepicí. Vše vypadalo jako z cukru a děti se nemohly na bílou nádheru vynadívat. V Galerii je k vidění také několik betlémů, adventních věnců a strom splněných přání.

 

 

 

My ve školním klubu se už těšíme na Vánoce. Chceme se přiblížili k nejkrásnějším svátkům roku, a tak se na ně pilně připravujeme. Ve čtvrtek 12. prosince 2019 jsme ne Vánoční výtvarné dílně vyráběli ozdoby a přání. Jedna ozdoba byla vlastnoručně vymalovaná vánoční koule, druhá ozdobička byl andělíček na kolíčku. A všichni si stačili vyrobit také vánoční přáníčko.

 

 

 

Poslední čtvrteční odpoledne ve školním klubu v roce 2019 jsme slavnostně zakončili vánoční besídkou. Po dobrém občerstvení složeném z cukroví, perníčků, bonbónků a vánočním čaji měly děti program zcela ve své režii. Více jak polovina ze třiceti zúčastněných dětí se snažily pobavit ostatní a předvedly se jako zpěváci, muzikanti, recitátoři a baviči. Svým vystoupením navázali na vánoční atmosféru, kterou jsme si v klubu navodili zapálenými svíčkami, pomerančovou vůní a koledami. Nikdo nebyl na pochybách, že Vánoce jsou už opravdu za dveřmi.

 

 

 

 

  1. místo Štěpán Kos
  2. místo Matouš Lovett
  3. místo Veronika Černá

 

 

 

  1. místo Veronika Černá
  2. místo Konrád Matyáš Král
  3. místo Veronika Volková