botanicka-zahradaNa procházku podzimní zahradou se vydal školní klub 6. října 2016.  Botanickou zahradou  nás provedla její vedoucí – paní Ing. Žaneta Šišková. Nejdříve nás pozvala do skleníků. V prvním z nich nás nejvíce zaujali masožravé rostliny a orchideje. V druhém skleníku jsme si museli dávat pozor, abychom se nepopíchali o velké kaktusy a sukulenty. Jestli si myslíte, že v botanické zahradě uvidíte pouze rostliny a stromy, tak se tam jděte podívat. My jsme v botanické zahradě viděli kromě želv, papoušků a akvarijních rybiček také  hady, pavouky, sovy a káně. Lišku byste v zahradě našli také, ale vylézá jenom, když je slunečno. To a mnohé další jsme se dozvěděli od naší paní průvodkyně, které děkujeme za prohlídku. A kdo paní vedoucí bedlivě poslouchal, ví např., proč moucha, která vleze do masožravé rostliny se ven už nedostane a proč se kaktusy zalévají jenom málo.

 

 

 

 

 

drakiada

Letošní drakiády konané 13. října 2016 se zúčastnil rekordní počet dětí. Rekordu se dočkali také  draci. A to v počtu uletěných a uvíznutých na stromech.Když jsme odcházeli ze školy, bezvětří  naznačovalo, že s draky se dnes půjdeme tak akorát  procházet. Když jsme však došli do Čelkovic na kopec, změnili jsme názor. Sotva začátečníci stačili vybalit a připravit draky, ti zkušenější je už vypustili do oblak. Draci lítali tak zběsile, že jich pět zůstalo viset na stromech. Všechny jsme je dostali zpátky na zem. Jen jednoho, který ulétl a zůstal uvězněn ve větvích, jsme nezachránili.

 

 

 

 

 

sadkySe školním klubem se můžete dostat do míst, kam je běžně vstup zakázán. Na sádky, kam školní klub šel 20. října 2016, může přijít každý. Ale navštívit prostory rybí líhně a vidět tam koi kapry, to je dovoleno jen pozvaným. A my tam byli pozváni přímo panem Ing. Pechou. Kapry jsme směli i nakrmit a to bylo teprve na co se koukat! Takhle barevné kapry v našich rybnících neuvidíme.

Prohlédli jsme si  i ryby, které žijí u nás. Pan rybář, náš průvodce po sádkách, nám je vylovil a o každé  něco prozradil. Mohli jsme si na ně dokonce sáhnout. Zpátky do školy se vrátilo všech třicet šest dětí, i když trochu mokrých, ale zato bohatších o rybí zážitky. Za pozvání děkujeme rodině Pechových.

 

 

 

kviz-biologickyMartina Hejcmanová, Klára Hubenková, Daniela Jirovská, Terezie Kosová, Klára Nováková

vv-soutez-priroda

 

 

 

Idertsetseg Otgonsüren

Valerie Cimpová

Štěpán Kos a Barbora Skučková

 

 

pexeso

kastany

1. Jakub Vaněk 5.tř. 570 kg
2. Terezie Kosová 5.tř. 320 kg
3. Ella Kupková 1.tř. 190 kg
Barbora Skučková 2.tř. 147 kg
Jakub Tůma 2.tř. 77 kg
Barbora Přílepková 3.tř. 68,5 kg
Veronika Černá 2.tř. 60,5 kg
Adéla Sušková 4.tř. 54 kg
Erika Svitáková 1.tř. 41 kg
Vojtěch Volf 2.tř. 29,5 kg
Amélie Barboříková 4.tř. 29 kg
Ema Kukačová 2.tř. 25 kg
Beáta Matějčková 5.tř. 25 kg
Matěj Vančura 3.tř. 22,5 kg
Elena Dvořáková 2.tř. 21 kg
Andrea Kučerová 2.tř. 19 kg
Anna Hubková 1.tř. 18 kg
Karolína Kasperová 2.tř. 16 kg
Marion Majerčíková 3.tř. 15 kg
Natálie Majerčíková 5.tř. 15 kg
Kryštof Mrázek 3.tř. 15 kg
Jakub Pecka 1.tř. 14 kg
Anna Zelenková 1.tř. 13,5 kg
Dominika Janů 2.tř. 12 kg
Roman Hubenka 3.tř. 11,5 kg
Kateřina Lukešová 3.tř. 11,5 kg
Adéla Miltová 1.tř. 10 kg
Zuzana Rozumová 4.tř. 8 kg
Dominika Havlíčková 3.tř. 6,5 kg
Vojtěch Vandrovec 4.tř. 6,5 kg
Berenika Maredová 1.tř. 6 kg
Stela Sušková 1.tř. 6 kg
Filip Burda 3.tř. 5 kg
Barbora Maxová 3.tř. 5 kg
Alice Sekalová 2.tř. 5 kg
Vojtěch Fuka 1.tř. 3 kg
Adam Tomeček 1.tř. 3 kg
Matyáš Ošmyk 1.tř. 1,5 kg
Sofie Burdová 1.tř. 1 kg