ŠK říjen 2017

 

 

Táborák ve školním klubu jsme pořádali již několikrát. Ale na Farmě Basík poprvé.

Do Zárybničné Lhoty nás pozvala paní Ing. Pavla Basíková. Na farmě u rybníčka bylo pro nás připraveno ohniště se vším všudy. Děti si přinesly uzeninu a pečivo každý podle své chuti. Paní Basíková nám nabídla kromě veškerého komfortu k opékání také vodu se šťávou a pro všechny domácí perník.

Když si každý na ohníčku něco opekl, mohl si pohrát na volném zeleném prostranství u rybníčka, které lákalo k běhání a dovádění. Po zhoupnutí na velkých houpačkách, jsme museli pospíchat na autobus, který nás přivezl zpátky do školy.

  

  

 

 

Ve školním klubu jsme zjistili, že k dobré náladě při pouštění draků, není nezbytně nutné větrné počasí. Ve čtvrtek12. října 2017 na poli nad Čelkovicemi jsme vítr příliš nepociťovali, a přesto si drakiádu všech dvacet dva dětí užilo. Některým se podařilo dostat draka do vzduchu a ti ostatní měli alespoň radost, že se mohli proběhnout na čerstvém vzduchu nebo využít volný prostor ke hrám.

 

 

 

  

  

Novinkou v klubovém programu byla beseda s myslivcem. Ve čtvrtek 19. října 2017 nás ve školním klubu navštívila paní Věra Buriánová, která je místopředsedkyní 1. mysliveckého spolku žen – Diana.

Povídání o přírodě zaměřené na myslivost bylo velmi poutavé a profesionální. K doplnění představ o lesní zvěři měla paní Burianová připravené obrázky zvířat, pravá paroží a rohy, ptačí pírka. Na ukázku donesla také šišky a plody listnatých stromů. Pro zpestření besedy nabídla dětem ke hře velké dřevěné puzzle a každý si také mohl natisknout razítka s motivy lesních zvířátek.

Děkujeme paní Věře Burianové za přínosné seznámení s myslivostí.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 1. místo Klára Nováková a Jakub Vachta
 2. místo Matouš Lovett, Barbora Skučková a Zuzana Rozumová
 3. místo Veronika Černá

 

 

 

Viktoria Novotná, Barbora Slezáčková a Anna Vandrovcová

 

 

 

1.třída:

 1. Hynek Novák – 139b.
 2. Antonín Riant – 77b.
 3. Madhu Rajakumar – 36b.

2.třída:

 1. Karolína Jirovská – 88b.
 2. Stela Sušková – 55b.
 3. Adéla Miltová – 20b.

3.třída:

 1. Matěj Šiška – 138b.
 2. Dominika Janů – 98b.
 3. Štěpán Kos – 54b.

4.třída:

 1. Klára Nováková – 255b. …….ABSOLUTNÍ VÍTĚZ
 2. Barbora Maxová – 252b.
 3. Aneta Klejmová – 173b.

5.třída:

 1. Kateřina Dvořáková – 126b.
 2. Tereza Kafková – 106b.
 3. Valérie Cimpová – 85b.