ŠK říjen 2019

 

 

 

Kromě slíbeného táboráku, který naplánoval školní klub na čtvrtek 3. října 2019, nás čekal toto odpoledne ještě další program, se kterým jsme ani nepočítali. Táborák jsme měli domluvený v Zárybničné Lhotě na Farmě Basík.

Na farmě nás přivítala paní ing. Pavla Basíková a dříve než jsme rozdělali ohýnek, nás provedla po dvoře. Viděli jsme telátka a i kravičky, robot, kterým se dojí a místo, kde se mléko shromažďuje. A pak už došlo i na samotný táborák. Na ohýnku jsme si opekli buřtíky, snědli dobroty z baťůžků, dostali drobné dárky od paní Basíkové a vykročili na autobus, který nás dovezl zpátky do školy.

Děkujeme Farmě Basík za exkurzi a poskytnutí možnosti uspořádání táboráku.

V říjnu nás ve školním klubu zajímá především příroda, a tak se jí věnujeme několika směry. Sbíráme kaštany a žaludy, malujeme obrázky na toto téma, chodíme na procházky podzimní krajinou. Chtěli jsme se o ní dozvědět více, a proto jsme poprosili pana myslivce Pečenku, aby nás s ní trochu odborněji seznámil.

Pozval nás do obory do Lesoparku Pintovka. Nejdříve jsme měli odhadnout, které stromy v lese vidíme a jaká zvířata tam můžeme potkat.  Pak nám pan myslivec ukázal oboru. Pozval nás i za zamčená vrata a tam jsme měli možnost pozorovat stádo muflonů. Našim krokům uhýbali, ale kdo byl pozorný, mohl je zahlédnout a prohlédnout si je. Děti donesly muflonům jablíčka a pečivo. Ale protože od oběda už čas pokročil a děti začínaly mít hlad, s muflony se o rohlíky a chleba trochu rozdělily. I tak lesní zvěři zbylo dost.

 

 

 

K tradičním podzimním radovánkám ve školním klubu patří v měsíci říjnu drakiáda. Většinou nám na pouštění draků vyjde pěkné počasí. Obzvláště letos 17. října 2019 byl teplý slunečný den. Řeklo by se krásné podzimní počasí. Bohužel ne na pouštění draků. Síla větru byla téměř nulová, ale děti si s draky přesto poradily. Dalo jim to více snažení a běhání, ale více jak polovina draků se blíže k oblakům, přesto dostala.

 

 

 

  1. místo Veronika Černá
  2. místo Vojtěch Fuka
  3. místo Štěpán Kos, Petr Kunče

 

 

 

Exkurzi na táborské sádky pořádá školní klub téměř každý rok. Pokaždé má exkurze ale trochu jinou náplň. Letos 24.října jsme na sádkách sice mnoho ryb neviděli, zato jsme se dostali do prostor, kam jsou dveře pro veřejnost zamčené. Navštívili jsme rybí líheň a místo, kde se chovají koi kapři. Ochotný pan rybář nás provedl sádkami a z rybiček jsme viděli roční kapříky a líny. A nejzajímavější úlovek, který nám pan rybář vylovil z kádě, byl malý ráček. Děkujeme za provedení sádkami.