ŠK duben 2017

 

K náplni školního klubu patří také vést děti k poznávání lidových tradicí. Proto pravidelně před vánočními a velikonočními svátky navštěvujeme výstavy.

Blíží se Velikonoce, a tak ve čtvrtek 6. dubna 2017 jsme shlédli výstavu v Galerii 140. Děti tam nejvíce zaujala expozice, kde se cítily, jak v lese. Opravdový mech, stromečky, živé květiny a jezírko přitahovaly naši pozornost nejvíce. Na velikonoční výstavě jsme samozřejmě neopominuli   zdobená vajíčka a nápadité jarní dekorace.

 

 

 

 

Plánovaný výlet na rozhlednu Hýlačka nám 20. dubna 2017 pro nepřízeň počasí bohužel nevyšel. Původně jsme měli se školním klubem dojet autobusem na Větrovy a tam na nás měl čekat místopředseda táborských turistů. Deštivé a chladné počasí nás donutilo, aby setkání s panem Ing. Pavlem Přílepkem proběhlo ve škole.

Přestože jsme na rozhlednu nevylezli, dozvěděli jsme se o ní více, než kdybychom ji viděli na vlastní oči. Z vyprávění pana Ing. Přílepka například víme, kolik schodů na rozhlednu vede, kde je označení výšky původní Hýlačky a třeba proč si mohli zájemci koupit vlastní schod. Z obrázků jsme viděli, jak vypadala předchozí rozhledna a jak vznikala nová.

Pan turista nás také naučil pochopit značení cest a jak se na pěších cestách orientovat. K blížící se turistické sezóně se nově získané informace budou jistě hodit. Děkujeme panu Ing. Přílepkovi za poutavou besedu.

 

 

 

Jarní kvíz

 

  1. místo – Daniela Fižová, Klára Hubenková, Terezie Kosová
  2. místo – Štěpán Kos

 

 

 

I když bez ohně, tak čarodějnice jsme si ve školním klubu užili. Nechyběly divoké tance, kouzla a čáry a ani zkouška ovládání koštěte. Přilétlo sem přes dvacet malých čarodějnic a čarodějů. Každý se musel představit a  ukázat, co umí a jaká kouzla ovládá. Prověřovala se také rychlost a obratnost. Čarodějnický rej v klubu byl dobrou přípravou na večer 30. dubna.

 

 

 

 

 

 

Petr Kunče, Berenika Maredová, Adéla Šimáková