ŠK květen 2017

 

Nová akce školního klubu, která se uskutečnila 4. května 2017, byla soutěž v netradičních disciplínách. Podle počtu přihlášených zájemců, dramatického průběhu soutěží a pozitivních ohlasů, je zřejmé, že turnaj zařadíme do plánu i v dalším školním roce.

Hrály se soutěže, které bychom v běžných sportovních utkáních nenašli. Netradiční disciplíny nám přinesly kromě pohybového vyžití  hlavně zábavu a legraci. Soutěžilo se po třídách. Pouze čtvrtá a pátá třída byly spojené.

 

 

 

Kdo si chtěl usnadnit vymýšlení dárků pro maminku, mohl se svěřit do rukou školního klubu. Paní vychovatelky měly připravené tři výrobky, které mohly děti použít ke Dni matek.

Téměř třicet dětí se do výtvarné dílny přihlásilo  a každý si domů odnesl přáníčko ve tvaru srdíčka z obkreslených vlastních  rukou, složený trojrozměrný tulipán a papírový košíček.

Všichni, kdo se zúčastnili vyrábění 11. května 2017, si mohou být jisti, že svou maminku v neděli potěší.

 

 

Jednou z akcí, která se pro velký zájem opakuje každý rok, patří návštěva na Farmě Basík. I letos se exkurze zúčastnilo dvacet dva dětí. Většina z dětí se tu mohla poprvé zblízka setkat s krávy, nakrmit telátka nebo si pohladit v králíkárně králíky.

Klukům se tu líbila hlavně mechanizace a zařízení farmy, holčičkám zase všechna zvířátka, která jsme měli možnost vidět. Zajímavou podívanou bylo sledování práce moderního robota na dojení mléka.

Nikomu se z farmy zpátky nechtělo. Majitelé farmy Basík byli velmi ochotní a trpěliví. Děkujeme  zejména paní Ing. Pavle Basíkové za čas, který nám věnovala a za pohoštění. Už teď se těšíme na další shledání.

 

 

V květnu a v červnu probíhá v Táboře výstava  Kateřiny Miler – Veselý krtek. Tato kreslená postavička je  natolik známá a oblíbená, že se na ni do Galerie 140 přišly podívat také děti ze školního klubu. Celkem sedmnáct dětí na výstavě vidělo kresleného krtka a jeho pohádkové kamarády i jiné obrazy od Kateřiny Miler – dcery známého malíře Zdeňka Milera.

O tom, že se krteček líbí i současné generaci dětí, svědčilo nadšení a radost z prohlížených obrázků.

 

  1. místo Terezie Kosová, Natálie Majerčíková
  2. místo Klára Hubenková
  3. místo Daniela Jirovská, Štěpán Kos, Adéla Šimáková

 

 

 

 

 

 

 

Sofie Burdová, Karolína Jirovská, Karolína Kasperová, Marion Majerčíková, Adéla Miltová, Ella Rybáková, Barbora Skučková, Adéla Šimáková.