ŠK leden 2017

mestska-policieStrávit odpoledne na policii, dostat pouta a přitom si to užít, je celkem možné. Ten, kdo šel se školním klubem 5. ledna 2017 na Městskou policii v Táboře, se o tom mohl přesvědčit.

Kromě poučných rad pro naši bezpečnost a zajímavých postřehů o práci strážníků, jsme se dozvěděli i informace, které byly pro nás doposud utajené.

Hlavním lákadlem v kanceláři policie byl kamerový systém města. V jedné chvíli jsme mohli pozorovat život v Táboře na několika místech najednou. Dokonce jsme viděli i naše kamarády z klubu, kteří byli v danou chvíli na vycházce. Ani netušili, že je sledujeme.

Za pozvání na městskou policii a drobné dárky chceme poděkovat panu Mgr. Svobodovi.

beseda-zdavy-zivotni-stylInformací, jak být zdraví a odolní vůči negativním vlivům, není nikdy dost. I my jsme chtěli děti seznámit a poučit je, jak se o sebe lépe starat Proto se na toto téma  konala 12. ledna 2017 ve školním klubu  beseda Zdravý životní styl.

Přednášku vedla paní ing. Jana Douchová. Děti se do besedy ochotně zapojily a přitom se zábavnou formou dozvěděly, jakých zlozvyků se zbavit, abychom zůstali zdraví a otužilí. Pomohl jim k tomu i krátký film, ve kterém měly možnost sledovat důsledky jak správné tak špatné životosprávy.

Na závěr besedy měly všechny děti možnost ochutnávky. Odbornice přes výživu paní Douchová přinesla ovoce, oříšky, sušené plody. Děti ochutnaly slanou i sladkou pomazánku z tvarohu ochucenou zdravými přírodními surovinami, smoothie s přídavkem zeleného ječmene, čaj z horského jalovce atd. Věřím, že beseda byla pro děti přínosná a možná si budou pamatovat, čemu dát přednost při možnosti volby.

 

hasici

V měsíci lednu jsme se snažili  děti ze školního klubu poučit o jejich bezpečnosti a péči o zdraví. Navštívili jsme městskou policii, vyslechli si besedu o zdravém životním stylu a  vyzkoušeli test první pomoci. Ze složek záchranného systému nám chyběla požární ochrana. Abychom se i o ní něco dozvěděli, využili jsme možnosti exkurze na HZS v Měšicích.

Exkurze začala promítáním krátkého filmu určeného dětem. Na něm mohly děti vidět, jak předcházet požárům, případně jak se zachovat, pokud se oheň rozšíří. Po teoretické části protipožární výchovy si  děti vyzvedl pan hasič. S ním jsme přišli do garáže, kde byla k vidění zaparkovaná auta a požární technika. Některá vybavení si mohly děti vyzkoušet i samy na sobě.

Z exkurze jsme si  kromě užitečných znalostí odnesli i drobné dárky a my bychom chtěli za vstřícný a trpělivý přístup k dětem poděkovat zaměstnancům HZS v Měšicích.

 

kviz-prvni-pomoc

 

  1. místo Klára Hubenková, Daniela Jirovská, Terezie Kosová
  2. místo Štěpán Kos
  3. místo Martina Hejcmanová, Filip Chabr, Klára Nováková

 

 

 

 

 

vv-soutez-zimni-radovanky

 

Ella Kupková, Zuzana Rozumová, Barbora Slezáčková