ŠK listopad 2016

muzeum-lega-2V měsíci listopadu čtvrteční odpoledne bude školní klub trávit kulturně. První kulturní akcí v tomto měsíci byla návštěva Muzea Lega v Táboře. Dříve než jsme spatřili výtvory z kostiček, zhlédli jsme krátký film. Z něho jsme se například dozvěděli, odkud stavebnice pochází, co vedlo zakladatele k jejímu vzniku anebo proč se LEGO jmenuje právě tak.Po filmu  jsme si prohlíželi vše, co je v muzeu z kostiček k vidění. Někoho okouzlily světové stavby, kluci se zdrželi hlavně u Star Wars  a modelů aut a holčičky pokukovaly po domečcích s panáčky a jejich příslušenství.A protože s Lego kostičkami se především staví, měly děti možnost si s nimi v dětském koutku také pohrát.

 

housuv-mlynDalší kulturní akcí v měsíci listopadu byla návštěva Filmové zbrojnice na Housově Mlýně. A protože se jedná o nejvybavenější filmovou zbrojnici v Evropě, bylo se opravdu na co dívat. Mohli jsme vidět přes tři tisíce zbraní všech historických epoch. Prohlédli jsme si také zbraně, které se objevují ve filmech. Prohlídka probíhala s odborným průvodcem, který nám prozradil, z jakého netradičního materiálu se vyrábí třeba kopí nebo sekerky pro herce a některé zbraně nám i názorně předvedl.

I my návštěvníci jsme si po oblečení rukavic a poučení o bezpečnosti mohli meče, šavle, helmice a přilby sami vyzkoušet. Zejména kluci ocenili vyzkoušení pravé rytířské zbroje.

Někoho zbraně úplně neoslovily, ale takový teplý domácí štrúdl měl úspěch u všech. Nabídl nám ho pan Milt a každý dostal nejméně jeden kousek. Děkujeme za sladké občerstvení a prohlídku Housova Mlýna.

 

knihovna-2Návštěva městské knihovny 24. listopadu 2016 se školním klubem přilákala  především zájemce o knížky a také potencionální nové čtenáře.

Do dětského oddělení knihovny přišly děti, které rády čtou, ale také prvňáčci, kteří byli v knihovně poprvé. Po celou dobu návštěvy se jim ochotně věnovala paní knihovnice. Naučila děti vyhledávat knížky podle označení i podle počítače. Ukázala jim, kde kterou knihu podle zaměření najít a jak se ke knížkám chovat.

 

kviz-pohadkovy-2

  1. Klára Hubenková
  2. Klára Průchová
  3. Terezie Kosová

 

 

 

clovece-nezlob-se-2

 

vv-soutez-moje-oblibena-pohadka

Matouš Basík, Michaela Enns, Karolína Jirovská