mikulasske-peceni-pernicku

K nejoblíbenějším klubovým akcím patří pečení perníčků. Každoročně se tato aktivita koná na Mikuláše.

Letos se jí zúčastnilo na šedesát dětí. I když se to zdá téměř nemožné, aby se všichni vešli ke stolu a podíleli se na perníčcích, každý si perníkářské řemeslo vyzkoušel. Dopomohli nám k tomu hlavně žáci osmé třídy, kteří se stali na dané odpoledne pro děti z klubu vedoucími. Pomáhali jim vyvalovat těsto a ukazovali, jak správně vykrajovat formičkami. Asistovali jim i při finálních pracích.

Jejich zásluhou a celkovou organizací se podařilo napéct téměř dvacet velkých plechů perníčků, které se spravedlivě rozdělily a každý dostal svůj sladký sáček.

 

 

kviz-vanocni-2

 

 

 

  1. místo Daniela Jirovská
  2. místo Klára Hubenková a Terezie Kosová
  3. místo Barbora Maxová

 

 

 

 

vv-soutez-vanoce

 

Do Lesoparku Pintovka chodíme se školním klubem pravidelně každý rok v říjnu. Letos jsme k oboře vyrazili až 8. prosince.  Důvodem změny termínu  byla nadílka lesní zvěři v adventním čase.

 

O Vánocích se má myslet na druhé lidi a také i na zvířátka. Děti, které šly na procházku do obory,  na ně nezapomněly a  nesly zvěři  tvrdé pečivo, kaštany a jablíčka. S panem myslivcem Pečenkou, který nás  do obory pozval, jim nadílku vysypaly ke krmelci. Zpovzdálí  pak pozorovaly a čekaly, až jeleni, daňci, mufloni a laně si pro ně přijdou. A přišli.

Děti si odnesly domů milé zážitky ze zimní procházky, posíleny čerstvým vzduchem a novými znalostmi z přírodovědy. Děkujeme rodině Rumanových za pozvání a společnost.

 

 

vanocni-vystava

Zkrátit čas těšení se na Vánoce a navodit sváteční náladu měla přinést návštěva Vánoční výstavy v Galerii 140. Děti, které se jí zúčastnily, si takový zážitek odnesly. Na výstavě s předstihem uviděly ozdobený stromeček s dárky, betlémy papírové i z netradičních materiálů a jesličky s Ježíškem. V galerii se také dočetly o lidových tradicích, a tak si rozšířily vědomosti o nejkrásnějších svátcích v roce.

 

 

 

 

 

vanocni-dilna

Další vydařenou akcí v měsíci prosinci byla Vánoční výtvarná dílna. Podle počtu zúčastněných  je patrné, že rukodělná činnost láká a baví. Na vyrábění vánočních dekorací přišlo téměř padesát dětí.

 

Každý si domů odnesl papírového kapříka, kde se děti naučily proplétat proužky, trojrozměrnou ozdobu  se zvonečkem a přáníčko zdobené stromečkem.