ŠK únor 2017

Pošta

Školní klub je vždycky vděčný, když mu někdo nabídne nějakou novou exkurzi nebo besedu. Tentokrát děti ze školního klubu byly pozvány na prohlídku pošty na Žižkově náměstí.

Na poště nás 2. února 2017 přivítala paní vedoucí. Nejprve nám ukázala prostory určené pouze zaměstnancům. Viděli jsme, kde se shromažďují balíky a dopisy. Z vysvětlení a z pozorování  činnosti pracovnic se děti dozvěděly, jak se dostanou zásilky od odesílatele k adresátovi.

Za přepážkou děti viděly v praxi služby zaměstnanců, které nabízejí zákazníkům.

Paní vedoucí se s dětmi po zodpovězení všech otázek rozloučila, každý dostal bonbónek z pošty a my děkujeme za pozvání do míst, kde je veřejnosti běžně vstup zakázán.

 

 

Hádej, hadači

 

 

 

 

Odpoledne 8. února 2017 ve školním klubu patřilo těm, kteří rádi hádají a mají bystrý úsudek a důvtip. Soutěžilo se v hádání hádanek různé obtížnosti. Kdo správně odpověděl v daném limitu, dostal bod. Nejvíce bodů nasbírala Klára Hubenková, na druhém místě Martina Hejcmanová a třetí místo získala Terezie Kosová.

Zkuste taky uhádnout jednu hádanku: Kdo to má v kapse, brzo tam nic nemá. Co to je?

Vlakové nádraží

 

Další novou a velmi zdařilou akcí školního klubu byla 16. února 2017 exkurze ve vlakovém depu. Na všechny výlety přicházíme na místo konání  pěšky, případně se svezeme autobusem. Tentokrát  vzhledem k tomu, že jsme se vypravili na nádraží, dopravili jsme se na místo prohlídky vlakem. Motoráček  tam čekal jenom na nás. Pan strojvůdce nás povozil sem a tam. Kdo chtěl, zkusil se rozjet, brzdit, houkat. Povozili jsme se po nádraží a viděli, jak se doplňují pohonné hmoty a voda.

Pak jsme se zatočili na točně a vystoupili v depu. Tam jsme mohli pozorovat, jak se opravou lokomotivy a vagóny. A taky už víme, kde jsou připravené na nostalgické jízdy  historické lokomotivy Bobinka a Křižík. Prohlédli jsme si je jak zvenku, tak i jejich interiéry.

Na zpáteční cestě z depa  jsme se ještě několikrát povozili na točně  a každý si i mohl zkusit  zařízení točny ovládat. Před nádražím jsme se rozloučili s naším panem průvodcem Václavem Vodrážkou, který byl k dětem velmi trpělivý a ochotný věnovat jim svůj volný čas. Děkujeme za pozvání do vlakového depa.

 

Kvíz - vědomostní

 

 

  1. místo – Terezie Kosová
  2. místo -Martina Hejcmanová, Klára Hubenková, Daniela Jirovská, Barbora Maxová, Klára Nováková, Fabian Svoboda
  3. místo – Štěpán Kos

 

 

 

Karneval

Mezi nejoblíbenější akce školního klubu patří tradičně karneval. I letos se ho zúčastnily téměř všechny děti prvního stupně. Z tak velkého množství masek je těžké vybrat ty nejzdařilejší. Tříčlenná  porota složená ze zaměstnanců školy vybrala tyto děti:

 

  1. třída: Ema Hnoj nová, Karolína Jirovská, Eliška Moudrá. Jan Müller, Jáchym Vančura
  2. třída: Nikola Chovančík, Štěpán Kos, Táňa Matoušková, Sofie Pinto Flora, Jan Rozum, Ella Rybáková
  3. třída: Roman Hubenka, Petr Kupsa, Marion Majerčíková, Klára Nováková, Matěj Vančura
  4. třída: Michaela Enns, Tereza Kafková + Adéla Sušková, Valérie Cimpová + Kateřina Dvořáková + Nela Kropíková + Klára Skučková
  5. třída: Klára Hubenková, Daniela Jirovská + Terezie Kosová, Natálie Majerčíková, Marie Riantová

Vv soutěž-čím chci být

 

 

 

 

Nela Kropíková, Adéla Miltová, Klára Nováková

 

 

 

Dáma