Tauplitz 2020

Pátek  10. 1. 2020

 • 8:15 - skoro jasno, 1°C
 • nastává akce kulový blesk - úklid pokojíčků a stěhování všech věcí do prostor jídelny, kde budou uskladněny do poobědového odjezdu
 • následuje dopolední lyžování
 • 12:00 - všichni se vrátili bez úrazu na chatu
 • teď ještě oběd
 • 13:00 - nakládání věcí do rolby, autobusů
 • 13:40 - odjezd a těšení se domů 🙂 
 • výprava má po plánované zastávce, navigace ukazuje                                     plánovaný příjezd v 18:25
 • a to byla poslední zpráva, přejeme krásný víkend 🙂

 

Čtvrtek 9. 1. 2020

 • 8:00 - dnes přivítalo sněženky a machry polojasné ráno s teplotou +3°C
 • po úpravě jídelníčku se dotčení pacienti cítí výrazně lépe 🙂
 • 13:00 - je jaro, teplota dosahuje 8°C, téměř jasná obloha
 • obhajoba paní učitelky Kratochvílové: V jízdě nemám možnost 9. třídu zachytit. Za prvé jezdím poslední a za druhé jezdí rychleji, než já 🙁

Dnešní ráno jsme měli prodloužený budíček a k snídani si dali vynikající domácí rohlíky. Po snídani jsme se odebrali na sjezdovku a při nádherném slunečném dni si naplno užívali skvělé lyžovačky. K obídku jsme měli výbornou čočkovou a kuřecí polévku s čerstvým pečivem. Při odpoledním lyžování jsme si dvakrát sjeli sjezdovku a pak se nakýblovali do hospody s krásnou terasou, z které bylo vidět na všechny ty zasněžené vrcholky Alp. Díky neuvěřitelnému vedru se sjezdovka pomalu rozpouštěla, ale my se nezalekli a pokračovali dál v naší dobrodružné cestě na chatu. Po skvostné večeři jsme si uklidili naše útulné pokojíčky a učitelský sbor vyhlásil největší čistotníčky. Večerka proběhla poměrně v pořádku a my se se sladkými sny těšili na cestu domů.

Autor: Jakub Vaněk

Hlášení zdravotní služby lyžařského kurzu školy Bolzano /ZSLKŠB /

Slibně se rozvíjející epidemie s gastrointestinálními projevy naštěstí po kvalitním zaléčení odezněla. Nemuseli jsme tak využít chatařem objednanou speciální jednotku rakouského Ministerstva zdravotnictví, která  je dislokována ve Vídni, je určena k řešení epidemií, vysoce nebezpečných nákaz a počínající pandemie, přičemž je oprávněna používat i bojovou techniku a zakládat hromadná pohřebiště. Jakmile se ukázalo, že od ranních hodin nikdo nezvrací, byl požadavek na použití jednotky cestou WHO okamžitě zrušen,  všem žákům byl podán zcela normální oběd a povolena konzumace cukrovinek a přeslazených limonád, což zdravotní situaci v kurzu definitivně stabilizovalo.

Ošetřujeme jedno zafoukané ouško (hodláme dořešit až doma) a bolavé rameno.

Hygienicko- epidemiologická situace kurzu je ve večerních hodinách příznivá.

Středa 8. 1. 2020

 • lyžníci se probudili do azurového rána!
 • 8:00 - jasno, -2,5°C
 • 13:00 - nádhera, sníh lepší než včera, sjezdovky prázdné
 • je cas na odpočinek a přípravu batůžků na odpolední nákup "almdůdlerů" v Tauplitzu

Hlášení zdravotní služby lyžařského kurzu školy Bolzano /ZSLKŠB /

Dnešní den jsme překvapivě absolvovali bez úrazu, bohužel však je t.č. třem frekventantům kurzu dosti nevolno, což řešíme víceméně úspěšně dietním režimem, antiemetiky a růžovým štěstím.

Během bodování pořádku na pokojích zaujaly hodnotitelskou jury odpadkové koše, které jsou vynášeny každý den ráno. Ukazují tak poměrně věrně, jakým způsobem naše drahé děti plní své denní nutriční potřeby. Dovolili jsme si tedy nabídnout Vám malý, leč poměrně reprezentativní vzorek 🙂

( 1 fotografie odpovídá jednomu pokoji )             

                      

DNEŠNÍ DEN, 8. 1. 2020

Po příšerném budíčku a ještě horší snídani jsme se vydali na sjezdovku. Lyžovali jsme zhruba tři hodiny v krásném slunečném počasí. Jen vzduch byl studený a mrzlo, BRRRR! Po poledni jsme zajeli zpátky do chaty na obídek. Jako vždy to za nic nestálo. K OBĚDU CHCEME NĚCO VYDATNÉHO A NE POLÉVKU!!! Po obídku jsme se s velikánskou chutí vydali na pěší výlet do místní vesničky jménem Tauplitz.  Cesta k lanovce byla namáhavá, úmorná a plná brutálních koulovaček. Ale nejvíce nás „naštvalo“, když nám páni vlekaři řekli, že do čtyřmístných sedaček mohou jen tři lidé! Sodoma gomora…  Celí naštvaní jsme tedy vlezli do sedaček a celou cestu jsme mrzli a nadávali na Rakousko. Rychle jsme skočili do místního „chlívku“, kterému tady říkají Špár. Nakoupili jsme zásoby hnusného pití, jménem Almdudler a jídla, kterého je tady málo. Poté jsme se dostavili po šíleně krátkém rozchodu zpátky k lanovce, do které jsme konečně mohli po čtyřech. To to trvalo… Celou cestu jsme opět mrzli. Jak jinak, že jo… A po vyčerpávajícím výstupu, mohli konečně začít naše zimní radovánky. Paní učitelka Kratochvílová to s žáky 8. A schytala nejhůře, hned poté paní učitelka Dvořáková. Sníh nám zapadával do bot a do bund. Došli jsme na chatu a místo toho, abychom šli hlavním vchodem, jsme museli přes lyžárnu. Úplně zbytečně. Chvíli jsme si odpočinuli a poté jsme šli na večeři. Avšak, zastihla nás dlouhá fronta a žáci nižších tříd nedokázali pochopit, že devátá třída nemá v plánu čekat. Naštěstí to poté pochopili. Ke konečně dobré večeři bylo maso a hranolky. Ale ty nezbyly pro všechny. To nás opět vytočilo.

🙂

Teď tu sedíme vytočení, protože za chvíli začne bodování pokojů, které je velice nespravedlivé, zmanipulované, učitelé nadržují mladším a taktizují jako porotci v zábavné soutěži pro mladé i starší. Pak máme kratičkou chvíli na svou zábavu, jako například čtení, počítaní, doplňování tvrdých a měkkých i/y, provádění fyzikálních pokusů a dějepisné kvízy v němčině.

🙂

Ve 22 hodin se však všichni žáci bez výjimek musí dostavit do svých postelí v pyžamu, vysprchovaní, vyčůraní a s vyčištěnými zuby a jít okamžitě spát (chodíme tu spát jako se slepicemi).

🙂

Natka, Martin a Vendy z nejlepší třídy, co existuje, z deváté

Úterý 7. 1. 2020

 • 9:00 - vyspinkaní do růžova a v plném počtu vyráží frekventanti kurzu na sjezdovky
 • polojasné počasí, teplota mírně pod nulou
 • 13:45 - všichni se po obědě oblékají opět na sjezdovky
 • kvalita sněhu podstatně lepší, než včera, všichni spokojení
 • zataženo, drobně sněží
 • 17:00 - ani dnes nikdo nezabloudil a všechna družstva dorazila v pořádku na chatu

webkamera Tauplitz

 info - Haus Alpin

Dnes byl druhý den našeho lyžařského výletu, který začal slunným ránem. Sjezdovky byly krásně upravené a čekaly jen na nás. Slunce nám přálo celé dopoledne, které jsme zakončili výbornou polévkou. Odpoledne se počasí s azurovou oblohou proměnilo v ošklivou hustou mlhu. Například Václavák byl jeden velký těžký mrak. Kvůli špatné viditelnosti jsme možná ohrozili i pár lyžařů. Nakonec jsme dorazili na chatu v pořádku a bez žádného zranění. Na večeři jsme čekali opět frontu až na chodbu, ale stála za to.

8.A

Hlášení zdravotní služby lyžařského kursu školy Bolzano /ZSLKŠB /

Dnes  nebyla vydána poprvé po několika letech ani jedna tableta růžového štěstí !!!!

Nikdo se nepřiznal k žádnému činu nekázně, při kterém by došlo k úrazu, fyzickému či fyzikálnímu poškození.

 Hygienicko – epidemiologická situace je též překvapivě příznivá.

Pondělí 6. 1. 2020

 • 9:00 - všichni vyráží v pořádku na sjezdovky
 • počasí skvělé - azuro, teplota mírně pod nulou
 • 13:00 - vypadá to, že špatné počasí si lyžníci vybrali loni, prostě nádhera!
 • vše OK, všichni se těší po obědě na odpolední lyžovačku

První expediční den v Tauplitzu

Dnešní den započal velmi chaotickým budíčkem. Nikomu se nechtělo vstávat. Původně plánovaný budíček byl od 7:30, ale stejně většina z nás vstávala nejméně o půl hodiny později. Snídaně proběhla ve velké rychlosti, jelikož jsme chvátali na sjezdovku. Tam začalo další dobrodružství, ve kterém jsme zjistili, že muldy nejsou dobrým přítelem člověka. Vražda. K vynikajícímu obědu patřil i velmi krátký, ale zato záživný polední klid. Poté nastala odpolední etapa na sjezdovce, ve které se nedalo už pomalu lyžovat, jelikož některé muldy dosahovaly abnormálních výšek.

Ve večerních hodinách jsme se rozmístili do jednotlivých pokojů, kde jsme hráli nejrůznější hry.

Dnešní den jsme si mimořádně užili a těšíme na další skvělý den.

A nyní přejeme našim mladým čtenářům dobrou noc.

AUTOŘI: žáci 7. a 8. třídy

Hlášení zdravotní služby lyžařského kursu školy Bolzano /ZSLKŠB /

První den lyžování dopadl nad očekávání dobře. Bolesti hlavy a skelné oči jsme rozehnali růžovým štěstím a posléze lyžováním, zhmožděný nárt a lýtko bandážujeme, brufenujeme a zaklínáme. Vzhledem k motorickému neklidu a neustálému pobíhání postiženého, zřejmě úspěšně.

Neděle 5. 1. 2020

17.00 - oba autobusy dorazily v pořádku do cíle na parkovišště pod Hausalpinem.

 

 

 

 

 

5. - 10. 1. 2020 proběhne lyžařský výcvikový kurz v Rakousku pro žáky

                         4. - 9. třídy

 

vedoucí kurzu Mgr. Markéta Trsková

webkamera Tauplitz

 info - Haus Alpin