Pátek 29. října 2021

Robotika na Bolzanu v nejlepších rukách

Jsme nesmírně rádi, že se podařilo zahájit ve všech dotčených ročnících naší školy výuku předmětu informatika. Nedílnou součástí tematických plánů je i výuka robotiky. Pan učitel Aleš Sekal v tandemu paní učitelkou Markétou Trskovou nejen připravil změny školního vzdělávacího programu a tematické plány, ale i odzkoušel robotické stavebnice a podílel se na vývoji modulu Základy robotiky konceptu ECDL. Že toho za jedny prázdniny nebylo málo, si uvědomuje i Česká společnost pro kybernetiku a informatiku, která je garantem konceptu ECDL/ICDL v České republice. Pan učitel Sekal se tak stal jedním z pěti prvních mezinárodních testerů tohoto modulu. Níže je uvedeno poděkování týmu ECDL, ke kterému se připojujeme:
 
Rádi bychom veřejně poděkovali prvním pěti učitelům, kteří nám, bez nároku na odměnu, pomáhali s lokalizací nové zkoušky ECDL / ICDL Robotics (Základy robotiky), a stali se tak prvními akreditovanými učiteli, resp. ECDL testery pro oblast robotiky v ČR. Tato mezinárodní certifikační zkouška je nyní dostupná nejen žákům a studentům škol, ale také všem zájemcům v ČR z řad veřejnosti.
  • Vojtěch Švandelík, Gymnázium Christiana Dopplera
  • Mgr. Martin Prade, ZŠ Oblačná, Liberec
  • Ing. Jan Lemka, SPŠ Ostrov
  • Mgr. Aleš Sekal, Základní škola Bernarda Bolzana, Tábor
  • Mgr. Vladimír Přibyl, Střední odborná škola strojní a elektrotechnická Velešín
Děkujeme všem za pomoc, tým ECDL Czech Republic.