Středa 5. června 2024

1:0 für Deutsch

I v letošním roce jsme se zapojili do soutěže, která kombinuje fotbal s němčinou a tradičně ji pořádá Goethe-Institut v Praze. 
Původní chlapecký tým 6.A bohužel rozložila nemoc poloviny hráčů, ale rychle jsme našli náhradníky, pomohli i kluci z 5.A.
V první fotbalové části se na Zličíně klukům moc nedařilo, i když několik gólů z naší strany padlo a brankář několikrát výborně zasáhl, ale bohužel se nám nedařilo ani jeden zápas vyhrát, největším úspěchem byla jedna remíza.
Před znalostní soutěží ještě proběhl rychlý trénink slovíček, byla zde naděje na získání bodů v pexesu a kvízu. Bohužel i tato část byla nad naše síly a udrželi jsme tedy krásné 10. místo. :) Sice jsme doufali v lepší výsledky, ale nakonec pro nás byla výhrou pohodová a FairPlay atmosféra v našem týmu, která by se u některých soupeřů hledala jen těžko. 

Zuzana Zajíčková