Pondělí 9. března 2026

​Inspirativní setkání s pedagogy z Albrechtic nad Vltavou

Naše škola měla v pondělí milou příležitost přivítat skupinu pedagogů ze ZŠ a MŠ Albrechtice nad Vltavou, kteří k nám přijeli na odbornou exkurzi. Hlavním tématem jejich návštěvy byla především výměna zkušeností souvisejících s pilotním ověřováním modelového školního vzdělávacího programu.
Během setkání jsme společně diskutovali praktické zkušenosti z jeho zavádění do výuky, sdíleli příklady dobré praxe a otevřeně hovořili také o výzvách, které tento proces přináší. Velmi nás těšil velký zájem kolegyň o konkrétní pedagogické postupy i o to, jak se proměny ve vzdělávání promítají do každodenní práce učitelů a života školy.
Vedle odborné části se hosté zajímali také o celkové fungování školy – o způsob organizace výuky, spolupráci učitelů, práci s žáky i o širší školní prostředí. Setkání probíhalo v přátelské a otevřené atmosféře, která vytvořila prostor pro inspirativní dialog a sdílení zkušeností mezi oběma školami.
Velmi si vážíme zájmu kolegů z Albrechtic nad Vltavou a věříme, že tato návštěva byla přínosná pro všechny zúčastněné. Podobná profesní setkání považujeme za důležitou součást rozvoje škol i pedagogů a budeme rádi, pokud naše spolupráce bude pokračovat i v budoucnu. Již nyní se těšíme na příležitost využít pozvání, kterého se nám dnes dostalo.