Středa 25. června 2025

Školní výlet 5.A aneb Survivor s nočním rituálem

Včera se páťáci ve zdraví vrátili zpět ze školního výletu, který ozkoušel ne jednu schopnost přežít. 

Nejprve si museli zabalit a rozdělit věci do správných batůžků, následovala cesta vlakem a pěšky, zakončená během mezi kapkami deště. 
Po hodinové pauze, při které se uskutečnila svačina a pantomima, se všichni pustili do stavění stanů. Byla to věda, bylo to dřina, ale všichni nakonec postavili své přístřeší v pořádku a průběžný větřík a déšť otestovali kvalitu stavby. 
Po obědě začal odpolední program plný wakeboardingu, tahání na pneumatice, přehazované, kopané, opalování a chechtání ve stanu. Na večeři byli v plánu buřty na ohni, kde výzvu rozdělat oheň vyhrála dívčí skupina. Po opékání byla večerní hygiena a příprava na noční rituál. 
Každý z žáků si mohl udělat svoje shrnutí 1.stupně a sdělit očekávání od 2.stupně. Všichni prošli stezkou úspěšně a na úplném konci nastalo symbolické předání louče a třídního ohně od současné třídní učitelky k budoucímu třídnímu učiteli- panu Kramářovi. 
Druhý den se nesl ve znamení wakeboardu, vodních válek, skládání stanů a úklidu a po obědě jsme společně zamířili na vlak a předali úspěšně všechny do náruče rodičů v Táboře na nádraží. 

Za sebe hodnotím výlet jako super zážitek se skvělou partou lidí, kterou jen podtrhla ohromná podpora v místě zázemí. 
Moc moc za to děkuji a přeji páťákům do jejich dalších školních let jen to nejlepší. 

Vanda Ličková