myšlenková mapa
15. března 2023

myšlenková mapa


V hodinách českého jazyka jsme pracovali s odborným textem. Nové znalosti o cukru a o soli jsme propojili i s Prvoukou. Myšlenková mapa sloužila k heslovitému  shrnutí nejdůležitějších poznatků, o kterých jsme hovořili.

Otevřít
Etické dílny
10. března 2023

Etické dílny


Ve středu nás navštívila paní lektorka Adéla s programem o kamarádství, kolektivu a dodržování pravidel nejen při společných hrách. Bylo to moc zajímavé a užili jsme si to.

Otevřít
Stavebnice nás baví
23. února 2023

Stavebnice nás baví


Matematiku si občas zpestříme prací se stavebnicemi. Části celku rychleji pochopíme a ještě si užijeme vlastní skládačky. Osová souměrnost nás už také neleká.

Otevřít
Masopust
23. února 2023

Masopust


Ve výtvarné výchově jsme si nejdříve ve skupinách namalovali masopustní masky a ve středu jsme si přímo v maskách užili celý den. Poznáte nás?

Otevřít
Práce ve skupinách
31. ledna 2023

Práce ve skupinách


Již několikrát si děti ve třetí třídě vyzkoušely skupinovou práci. Dohoda, domluva, spolupráce, naslouchání, prosadit si názor, kompromis,...společná zábava. Společné dílo. A pracovní místo na zemi je také občas fajn...

Otevřít
Beseda o knize
9. ledna 2023

Beseda o knize


Nedávno jsme se zúčastnili besedy o knize Kamínek s paní spisovatelkou Michaelou Fišarovou. Doprovodil ji herec pan Miroslav Reil. Dozvěděli jsme se nejen o obsahu knihy, ale i informace, jak se taková kniha tiskne. Beseda byla velmi zajímavá.

Otevřít
Krásný vánoční čas...
22. prosince 2022

Krásný vánoční čas...


Třetí třída Vám přeje klidné Vánoce a do nového roku úsměv na tváři a obrovskou náruč zdraví:-)

Otevřít
Adventní čas...
6. prosince 2022

Adventní čas...


Dnes jsme navštívili lektorovaný vánoční program v Galerii 140. Zazpívali jsme si koledy, dozvěděli se mnoho nových informací o Adventu. Příběh o narození Ježíška jsme si i zahráli. Strávili jsme tak kouzelné společné chvíle...podívejte se v galerii ...

Otevřít
5. prosince 2022

" S čerty nejsou žerty..."


Třeťáci si na vlastní kůži vyzkoušeli legrácky bolzánovských čertů. Do pekla naštěstí žádný kamarád ze třídy neputoval. Mikuláš si vyslechl připravenou básničku a andílci nás i pochválili. Tak zase za rok:-)

Otevřít
Halloweenské pondělí
2. listopadu 2022

Halloweenské pondělí


Halloween letos připadl na pondělí po podzimních prázdninách. Ve třídě se tedy nesešly děti a paní učitelka, ale směsice různých strašidel, dýní, čarodějnic a jiných prapodivných stvoření. Trošku jsme se učili, ale spíš jsme si to užili.

Otevřít
Strana:   1 / 6