Obal knížky
20. března 2023

Obal knížky


Ve výtvarné výchově jsme vytvářeli návrhy na obal knížky. Inspirovali jsme se knížkami, které čteme při čtenářské dílně. Možná se z nás stanou ilustrátoři...

Otevřít
Masopust
23. února 2023

Masopust


V masopustním období se pořádají karnevaly. S masopustem a karnevalem souvisí veselí, tanec, zpěv, hudba a průvody v maskách. My jsme měli krásné karnevalové masky.

Otevřít
Ptačí svět
10. února 2023

Ptačí svět


Co je to? " Ve dne dřímá ve věži, v noci koulí očima...?" " Červeně mu svítí hlava, telegramy vyklepává:..?" " Létá nízko nad zemí, dává lidem znamení...?" Možná Vám napoví naše obrázky.  

Otevřít
Město Tábor
17. ledna 2023

Město Tábor


V pondělí jsme se procházeli po historické části města Tábora. Proplétali jsme se uličkami starého města a poznávali budovy, které řadíme mezi kulturní památky.  Dnes jsme si vyznačili na mapě naší včerejší cestu a nakreslili si obrázky domů a k...

Otevřít
Zvířátka v zimě
13. ledna 2023

Zvířátka v zimě


"Celou zimu ježek spí pod sněhovou závějí. Denně se mu přitom zdává, jak v zahradě voní tráva." J. Brukner Kreslili jsme a malovali, jak zvířátka přezimují.

Otevřít
Literární beseda
6. ledna 2023

Literární beseda


Ve středu nás navštívila paní spisovatelka Michaela Fišarová a herec pan Miroslav Reil. Povídali nám o knížkách, jak se píšou, jak se vyrábí a proč je důležité čtení. Také nám představili knížku Kamínek, která byla moc hezká a poučná.

Otevřít
Lego
6. ledna 2023

Lego


Lego nás vždycky baví a těšíme se, že vytvoříme zase nové modely. Pracujeme ve skupinách a pomáháme si.

Otevřít
Vánoční čas
9. prosince 2022

Vánoční čas


" Hvězdička stříbrná, na okno zaťuká, jaké má tajemství pro holku, pro kluka?   Hvězdička stříbrná nám zase po roce přináší stromeček, přináší Vánoce" Martina Drijverová

Otevřít
Vánoce ve světě
7. prosince 2022

Vánoce ve světě


V úterý jsme navštívili vánoční výstavu, povídali si o adventních a vánočních zvycích, zazpívali si koledy a "vydali se k Betlému". Moc se nám výstava i povídání líbilo.

Otevřít
Advent
7. prosince 2022

Advent


Ve skupinách jsme zpracovávali informace o adventních dnech, jaké svátky slavíme a proč se dodržovaly a dodržují určité zvyky. Také jsme si vyrobili adventní věnce a na každou adventní neděli přidáme (lepíme) jednu svíčku.

Otevřít
Strana:   1 / 6